История
Достопримечательности
Окрестности
Церкви округи
Фотогалерея
Сегодняшний день
Библиотека
Полезная информация
Форум
Гостевая книга
Карта сайта

Поиск по сайту

 

Памятные даты:

 

Праздники

Памятные даты

 

Наши сайты:


Подготовьте себя заранее к поездке в

Ферапонтово

http://www.ferapontov-monastyr.ru/
http://ferapontov-monastyr.ru/catalog/
http://www.ferapontovo-pilgrim.ru
http://www.ferapontovo-archive.ru
http://www.ferapontovo-foto.ru/
http://www.ferapontov.ru/
http://www.patriarch-nikon.ru/
http://www.tsipino.ru/
http://a-russian-troika.ru
http://a-hippotherapy.ru

Прогноз погоды:


Ферапонтово >>>


Яндекс.Погода


На главную Карта сайта Написать письмо

На главную Библиотека Богослужебные тексты Преподобному Ферапонту Белоезерскому

ПРЕПОДОБНОМУ ФЕРАПОНТУ БЕЛОЕЗЕРСКОМУ

ПРЕПОДОБНЫЙ ФЕРАПОНТ БЕЛОЕЗЕРСКИЙ

27 мая / 9 июня


Тропарь, глас 4:


Житием чистым просветився, / в молитвах и постех пустыни явился еси доброе прозябение / и, духовному твоему учителю последствуя, / ум свой к небесным управль, / стаду твоему наставник был еси, / тем тя молим, отче Ферапонте: // моли Христа Бога спастися душам нашим.



Кондак, глас 4:


Преблагий Спас наш Христос / умножил есть милость Свою к нам, / даровав нам в заступника и целителя / преподобнаго отца нашего Ферапонта, / иже просвещает нас образом святаго жития своего / и ныне молитвами своими ограждает храм свой от врагов и от разрушения, / страну сию от глада и напрасныя смерти, / чтущих же память его всех // от болезней и от лютых страстей.



Молитва


О всечестный и преблаженный отче наш Ферапонте! Тебе дадеся благодать молитися о нас, и вемы, яко, предстоя Престолу Господа, присно являеши любовь твою к нам непрестанными о нас твоими ходатайствы. Но понеже мы, ежечасно умножающе грехи наша, крайняго твоего отвращения достойни сотворихомся, сего ради в покаянии, со слезами припадающе, молим тя: не премени твоея милости к нам на гнев за нечестия и скверны наша, но яви нам милость твою до конца, и согрешающия ны очисти твоими молитвами, к покаянию возведи, на дела же благая ны укрепи и в православии и во всякой святыни нас сохрани. Даруй нам пребывати в мире, тишине и братолюбии, испроси нам времена безмятежна и изобилие плодов земных, избави от огня и от потопления, и от лютых болезней, и от смертоносныя язвы. Посли труждающимся плод благий, путешествующим путь безпреткновенный, в мори плавающим пристанище тихое, плененным ослабу и свобождение, сирым помощь и заступление. Подаждь властем нашим во всем благопоспешение, воинству нашему верность, мужество и победу, и всем нам вся полезная ко временней и вечней жизни, да любовию твоею огражденнии, благодарственная всегда поем прославившему тя Господу Иисусу Христу, Емуже подобает всякая слава и честь со Безначальным Его Отцем и с Пресвятым и Животворящим Его Духом во веки веков.

Домашняя страница
священника Владимира Кобец

Создание сайта Веб-студия Vinchi

®©Vinchi Group